Wüstenrot Teatro - Bratislavské hudobné divadlo

Teatro Wüstenrot

Program divadla

Hrdý Budžes - česká komédia

Hrdý Budžes - česká komédia

17. december 2014 (streda) o 19,00

V hlavnej úlohe: Barbara Hrzánová

Hra Hrdý budžes je exkurziou do našej nedávnej histórie a približuje tragikomiku prvých rokov husákovej normalizácie - v podaní zvedavej žiačky druhej triedy ZDŠ v Ničíně, Helenky Součkovej. Výborne napísaný text a mimoriadna herecká kreácie Barbory ​​Hrzánovej sú garantom dobrej nálady aj podnetom k zamysleniu.
Spomienka na dobu minulú je zaznamenaná s iróniou i naivitou, videním 8-ročné dievčatka. Je to čarovný detský pohľad, kedy aj to najhoršie nie je zas až také zlé a viera sa ešte nestala prázdnym pojmom. Ťaživá atmosféra doby sa odľahčuje, ale nie nezjednodušuje. Spomínate? Bratislavská lýra, spartakiáda, JRD, iskričky a kádrové posudky. Inscenácia vám pripomenie celú absurditu totalitného systému. Hra nepostráda smiech ani plač, v duši Vás zamrazí, ale pritom máte úsmev na perách.

Hrajú: Barbara Hrzánová, Jarmila Vlčková, LiborJeník,

Réžia: Jiří Schmiedt

Vstupné: 18€, 15€, 10€

 

 


 

Darček

Darček

18. december 2014 (štvrtok) o 19,00

Darček

V hre účinkuje herečka a speváčka Andrea Profantová-Zimányiová a herec, moderátor, zabávač známy z televíznych obrazoviek Jozef Pročko.

Spoločne nazrieme do života jedného manželského páru v odbobí vianoc. Pod vplyvom nepredvídaných okolností sa čaro vianoc začína pomaly rozplývať a obaja manželia sa nepraznivú situáciu snažia všemožne zachrániť. Do života milujúcej sa dvojice neodmysliteľne patria aj svokrovci, švagrovci, bývalí partneri a deti, vlastné, prípadne aj tie vyženené. Problém si človeka vždy nájde a ak by náhodou nie, tak si ho človek vo svojej šikovnosti vyrobí aj sám.

Bláznivá komédia plná humoru,  sarkazmu, irónie aj romantiky, Vám pripomenie situácie s Vašim milovaným  partnerom/partnerkou u Vás doma.

Réžia: Jozef Krasula

Scéna a kostýmy: Mgr.art. Marian  Hornyák

Hrajú: Andrea Profantová a Jozef Pročko

Vstupné: 12€, 10€, 8€ 

Olympic - Veľká sála Istropolis

Olympic - Veľká sála Istropolis

19. december 2014 (piatok) o 19,00

OLYMPIC

Bratislavské hudobné divadlo Teatro Wüstenrot Vám opäť prináša koncert legendárnej českej rockovej kapely Olympic s  nestarnúcim Petrom Jandom! Zaznejú tie najznámejšie skladby v histórii Česko – Slovenskej populárnej hudby.

Priestormi Istopolisu zaznejú hity ako: „Jasná zpráva“ „Slzy tvý mámy“ Osmý den“ a mnohé iné...

Veľká sála ISTROPOLIS

Vstupné:  38€ , 32€ , 25€ , 15€ , 6€

 

 

Lordi

Lordi

26. január 2015 (pondelok) o 19,00

Podkladom neodolatelnej komedie Lordi bola korešpondencia O. Wildea a R. Rossea, ktorú si vymieňali po Wildeovom prepustení z väzenia, kým žil v Paríži pod menom Sebastian Melmoth. V tejto korešpondencii bola už načrtnutá dejová osnova hry, charaktery jednotlivých lordov a čiastočne aj dialógy. Kreativne dotvorený príbeh rozvíja dejovú líniu a dialógy a posúva hru do jej finálnej podoby. Hlavné postavy tejto salónnej, ľahko škandálnej komédie sú traja "roztopašní" LORDI, ktorí tajne hrajú hru s jasnými, i keď trochu pochybnými pravidlami. Na utajených klubových schôdzkach si totiž navzájom rozdeľujú dámy a za sexuálne úspechy či neúspechy s nimi si prideľujú červené alebo čierne body. Jedného dňa sa však pravidlá škandalóznej hry neľútostne obrátia proti nim. Veselá inscenácia je výsmechom mužskej ješitnosti, dvojitej morálky, no na druhej aj oslavou pevného priateľstva, ktoré vydrží i tie najťažšie skúšky.

Hrajú: Maroš Kramár, Jozef Vajda, Peter Šimun

Réžia a výprava: Peter Serge Butko

Komédiu prináša Sergeart.com a Kramart s.r.o.

Vhodné pre publikum od 15 rokov

Vstupné: 15€ , 12€ , 8€

Mandarínková izba

Mandarínková izba

27. január 2015 (utorok) o 19,00

Robert Thomas

MANDARÍNKOVÁ IZBA

Hrajú: Zuzana Tlučková, Maroš Kramár, Pavol Topoľský, Bibiana Ondrejková

Réžia: Ľubomír Vajdička

Komédia plná francúzskeho espritu a šarmu ponúka zaujímavé príbehy ľudí vo vtipných, krátkych jednoaktovkách s prekvapivým, niekedy priam detektívnym záverom. Štyria herci sa v nich prevteľujú do viacerých postáv a osudov. Všetky sa odohrávajú v malom parížskom hotelíku a v záhadnej izbe, zvanej mandarínková, ktorá má svoj vlastný príbeh.

Mandarínková izba dáva priestor režisérovi aj hercom vrátiť sa k schopnosti využiť divadelné remeslo v najlepšom slova zmysle. Každý herec v nej má mnoho prevlekov,  napr. Maroš Kramár ich má v priebehu 2 hodín  až osem...  Herecky náročné dielko, ktoré je podané s ľahkosťou  a s humorom.

Autor hry Robert Thomas (1927-89) bol významný francúzsky herec, dramatik, filmový a televízny scenárista a tvorca jedinečného francúzskeho žánru „Comédie Policiére“ inak povedané  komediálneho thrilleru, kde sa majstrovsky prepletá  smiech s napätím. Je autorom pätnástich divadelných hier, z nich najznámejšie sú Osem žien, Turecká kaviareň a  Mandarínková izba.

- Mládeži do 15 rokov nevhodné -

Vstupné: 16€, 12€, 8€

Strana: 1 2 3  (Počet záznamov v sekcii: 15)

Kontakt

GEDUR Production spol. s r.o.

Dom odborov - ISTROPOLIS
Trnavské mýto 1
831 04 Bratislava

Tel./fax:
+421 2 50 22 87 39,
+421 2 55 41 02 23

Pokladňa Teatro Wüstenrot:

+421 2 50 22 85 30

Otvorená v pracovné dni: 12,00 - 18,00 (v deň predstavenia do 19,00)

Predaj vstupeniek:
+421 2 50 22 87 39,
+421 905 668 070


Prenájom divadla a zájazdy:
+421 903 707 433


E-mail:
gedur@gedur.sk

- Platba LEN v hotovosti. Kým nie je uvedené "VYPREDANÉ", vstupenky je možné zakúpiť v pokladni. 

- Gedur Production spol. s .r.o. si vyhradzuje právo určiť počet zľavových kupónov na jednotlivé predstavenia. 

Created by Maros Sklenica 2008, Mutant.SK